O nás

„Vše, co opravdu potřebuji znát o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce.“

(Neobyčejné přemýšlení o obyčejných věcech, Robert Fulghum)

Tento citát správně vyjadřuje, jak důležitou roli v životě člověka hraje správná předškolní výchova a výuka. My jsme si toho dobře vědomi. Nicméně každá chvíle strávená v mateřské školce bude pro Vaše dítě jedinečná. Aktivní pohyb, odpočinek, učení i hraní. To vše pořád dokola a přece pokaždé jinak.

Mateřská škola Šošůvka leží v nádherné zalesněné oblasti Moravského krasu. Je to přízemní budova, postavná uprostřed velké zahrady s ovocnými stromy, plné zeleně a spoustou skluzavek, houpaček, průlezek a pískovištěm. V průběhu dne děti pobývají ve třech velkých místnostech, které jsou prostorné, slunné, barevné tak, aby se tu děti cítily jako doma.

Herna je vybavena nábytkem, který je přizpůsoben výšce dětí tak, aby se dětem příjemně hrálo. Je vybavena nejrůznějšími pomůckami pro práci s dětmi - tělocvičným nářadím, konstruktivními malými i velkými stavebnicemi, dětským obchůdkem, divadelním koutkem, domečkem pro panenky, kadeřnictvím, stolkem pro kutily, hudebním, obývacím a kuchyňským koutkem a koutkem s auty.

Ve třídě, sloužící v době stolování jako jídelna, jsou barevné stolečky rozlišené dle věku dítěte. Ve třídě je dostatečné množství herního a didaktického materiálu, ke kterému mají děti snadný přístup a mohou si tak pohodlně vzít pomůcky pro vybranou aktivitu.

ložnici má každé dítě svoji postýlku. Po úklidu lehátek využíváme prostoru ke cvičení a houpání na houpačce.
Kontakt

Mateřská škola Šošůvka

Šošůvka 186
Sloup
679 13


516435445